Aktualizacja -jak mądrze wybrać pakiet u operatora i nie przepłacić?

Operatorzy komórkowi oferują konsumentom ogromną różnorodność przy wyborze odpowiedniego dla nich pakietu. Każda z ofert różni się między innymi ilością otrzymywanych w ramach niego minut, smsów, ilości danych. Jak wobec tego wybrać odpowiedni pakiet, który nie obciąży budżetu, a jednocześnie spełni wszystkie oczekiwania?

Jak mądrze wybrać pakiet u operatora?

Wybierz odpowiedni pakiet dostosowany do Twoich potrzeb

Należy zaznaczyć, iż najważniejszą czynnością przy wyborze tego typu zakupu jest przede wszystkim jasne określenie swoich potrzeb i wymagań, które miałyby zostać spełnione w ramach podpisania umowy z operatorem. Dla jednych najważniejszym jest, aby rozmowy głosowe były nielimitowane, a dla innych liczy się jak największa lub nieograniczona ilość danych internetowych. Znając swoje potrzeby możemy w łatwy sposób wyeliminować oferty niespełniające wymagań i skupić się na wybraniu takiej, która nie dość że posiada wszystko, czego potrzebujemy to jednocześnie jest najtańsza (bo na tym najbardziej nam zależy) – maksymalne korzyści przy minimalnych kosztach. Na koniec jedną z ważniejszych kwestii jest długość trwania umowy, niektórzy cenią sobie niezobowiązujące warunki, a innym nie przeszkadza nawet dwuletnia umowa.

Oferta na kartę czy abonament?

Dodatkowo bardzo ważnym aspektem jest zobowiązanie, na jakie jesteśmy w stanie sobie pozwolić. Dla jednych wygodniejszym jest kupno pakietu na kartę i doładowanie co miesiąc przy założeniu, że od nowego miesiąca można po prostu zmienić operatora bez żadnych konsekwencji. Obecnie więcej osób wybiera oferty abonamentowe z umowami na minimum rok. Później dla stałego klienta operatorzy komórkowi proponują dodatkowe rozszerzenia pakietów czy na przykład prezenty w postaci gadżetów elektronicznych.

Obecnie mimo oferowanych nielimitowanych minut, sms i Internetu popularni operatorzy blokują funkcjonowanie danych korzyści po wykorzystaniu konkretnej ilości danych. Oferty zaznaczają, że w ramach danego pakietu dostajemy nielimitowaną ilość danych funkcji, natomiast dobrze jest dowiedzieć się więcej na ten temat. Często jest tak, że po wykorzystaniu np. 50 GB danych komórkowych w pełnej prędkości połączenie sieciowe zwalnia. Operatorzy mówią wtedy o nielimitowanej ilości dlatego, że jest to rzeczywiście dużo, natomiast nie dla wszystkich wystarczająco dużo.

Operatorzy wprowadzają nowe korzyści – jak oferty próbują wyróżnić się na rynku?

Podczas przeglądania ofert operatorów komórkowych, ciężko jest znaleźć benefity, które odróżnią jedną ofertę od drugiej. Operatorzy chcą zdobyć nowego klienta, wprowadzają coraz to większe pakiety GB oraz inne korzyści, które niekoniecznie związane są z siecią komórkową. To daje pole popisu do zainteresowania odbiorców niebanalną ofertą. Wśród najciekawszych benefitów pojawiają się m. in. aplikacja danej sieci, pozwalająca na kontrolowanie zużycia pakietu, a także inne opcje zawarte w interfejsie, takie jak kupony zniżkowe do najpopularniejszych sklepów, możliwość zwrotów Cashback czy przegląd najnowszych promocji w gazetkach promocyjnych.
Zobacz przykład operatora z aplikacją!

Skorzystaj z pomocy

Stworzyliśmy ranking ofert operatorów, dzięki którym Twoje potrzeby zostaną spełnione przy minimalnym koszcie. Sprawdź, który pakiet będzie dla Ciebie najlepszy i wybierz operatora spełniającego Twoje wymagania.


O Free-GSM

Free-GSM to darmowa platforma udostępniająca informacje na temat planów operatorów komórkowych aktualnie dostępnych w Polsce. Tworząc bazę dostępnych w kraju pakietów umożliwamy porównanie między sobą wszystkich dostępnych opcji, a tym samym wybranie najlepszej oferty spełniającej wszelkie oczekiwania. 

Nie wiesz jaką ofertę wybrać? Po to jesteśmy my! Stworzyliśmy ranking, który automatycznie wybiera najlepsze aktualnie oferty operatorów komórkowych biorąc pod uwagę wszystkie korzyści i cenę. Sprawdź nasze zestawienie, aby zobaczyć, która obecnie oferta będzie tą najkorzystniejszą dla Ciebie. Najlepsze plany czekają na Ciebie zawsze na górze rankingu!

Korzystając z porównywarki Free-GSM możliwe jest zestawienie ze sobą ofert firm telefonii komórkowych uwzględniając: oferowaną ilość Internetu, SMSów, MMSów, rozmów głosowych oraz pakietu w Roamingu wraz z aktualną ceną pakietu. Dzięki porównywarce można w łatwy i szybki sposób wybrać odpowiednią dla siebie ofertę pakietu komórkowego, która spełniać będzie wszystkie wymagania i potrzeby.

Sprawdź ranking planów komórkowych!

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Free GSM
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0
Shopping cart