Jak zrobić zrzut ekranu na iPhonie?

To co wydaje się rzeczą niezwykle intuicyjną, czasem może sprawiać problemy. Szczególnie jeśli mówimy o technologii, gdzie często stare funkcje i możliwości są zastępowane nowymi rozwiązaniami. Często też my sami zmieniamy urządzenia, z jakich korzystamy na co dzień. Kiedyś z zamkniętymi oczami mogliśmy na przykład wykonać zrzut ekranu na naszym starym telefonie z Androidem, jednak na naszym nowym iPhonie wygląda to inaczej. W tym krótkim wpisie postaramy się Wam przybliżyć wszystkie opcje przechwytywania ekranu w telefonach firmy Apple.

Inny model – inny skrót na zrzut ekranu

Zależnie od naszego modelu iPhona możliwy jest inny skrót umożliwiający wykonanie zrzutu ekranu. W najnowszych modelach, bez przycisku Home (czyli iPhonach serii X i Xs, 11 i 12,13,14) zrzut ekranu wykonamy przytrzymując jednocześnie przycisk boczny i przycisk zwiększania głośności. W lewym dolnym rogu ekranu pojawi się niemalże od razu miniaturka wykonanego zrzutu. Klikając na nią możemy ją otworzyć i modyfikować, przesuwając w lewo – odrzucić (będzie ona zapisana w aplikacji Zdjęcia, w albumie Zrzuty ekranu).

zrzut ekranu przyciski
Zrzut ekranu iPhone

Na niemalże wszystkich wcześniejszych modelach iPhona zrzut ekranu wykonamy przytrzymując przycisk boczny wraz z przyciskiem Home, niedostępnym w nowszych modelach. Z kolei w iPhonach z przyciskiem zasilania u góry telefonu (na przykład model 5c), należy krótko przytrzymać ten przycisk, wraz z Home. 

Przewijany (ciągły) zrzut ekranu

Czasami cała zawartość ekranu jaką chcemy przechwycić nie zmieści się na pojedynczym zrzucie. Dlatego istnieje możliwość wykonania dłuższego zrzutu ekranu całej strony. Wykonać go możemy jedynie w aplikacji Safari. Odwiedzając jakąkolwiek stronę internetową za pomocą tej przeglądarki używamy zwykłego skrótu do robienia zrzutu (na przykład przycisk boczny i zwiększania głośności). Gdy pojawi się miniatura obrazu w lewym dolnym rogu, klikamy w nią aby zobaczyć opcje modyfikowania zrzutu. U góry ekranu pojawi się, suwak, który możemy zamienić z opcji Ekran na Cała strona. W polu po prawej wyświetla się cała strona www, przesuwając palcem możemy obejrzeć jakąkolwiek jej część, klikając na przycisk obok OK wybrać i wyciąć część strony do zapisania, lub też od razu zapisać całą stronę klikając OK.

Do czego może się przydać zrzut ekranu?

Do czego może się przydać zrzut ekranu?

Zrzuty ekranu stały się nieodłącznym elementem naszej cyfrowej egzystencji. Mogą być również niezastąpionym narzędziem w wielu innych sytuacjach. Przede wszystkim są idealnym sposobem na zachowanie ważnych informacji lub danych. Często wykorzystywane są do dzielenia się ciekawymi treściami z przyjaciółmi czy też do zadawania pytań na forach internetowych. Dodatkowo, zrzuty ekranu pozwalają na szybkie rejestrowanie błędów lub problemów na ekranie, co ułatwia komunikację z działem wsparcia technicznego. Są także doskonałym narzędziem do tworzenia instrukcji, tutoriali czy recenzji aplikacji i gier mobilnych.

Wszystkie najnowsze informacje dotyczące aktualizacji i funkcji sprzętów firmy Apple można znaleźć na https://support.apple.com/pl-pl/HT200289

Warto przeszukać nasze wcześniejsze publikacje, które również są przydatną dawką użytecznej wiedzy, np. Jak zablokować numer na smartfonie?
Jak mądrze wybrać pakiet u operatora i nie przepłacić?

Obserwuj nas na facebooku: https://bit.ly/Free_GSM


O Free-GSM

Free-GSM to darmowa platforma udostępniająca informacje na temat planów operatorów komórkowych aktualnie dostępnych w Polsce. Tworząc bazę dostępnych w kraju pakietów umożliwamy porównanie między sobą wszystkich dostępnych opcji, a tym samym wybranie najlepszej oferty spełniającej wszelkie oczekiwania. 

Nie wiesz jaką ofertę wybrać? Po to jesteśmy my! Stworzyliśmy ranking, który automatycznie wybiera najlepsze aktualnie oferty operatorów komórkowych biorąc pod uwagę wszystkie korzyści i cenę. Sprawdź nasze zestawienie, aby zobaczyć, która obecnie oferta będzie tą najkorzystniejszą dla Ciebie. Najlepsze plany czekają na Ciebie zawsze na górze rankingu!

Korzystając z porównywarki Free-GSM możliwe jest zestawienie ze sobą ofert firm telefonii komórkowych uwzględniając: oferowaną ilość Internetu, SMSów, MMSów, rozmów głosowych oraz pakietu w Roamingu wraz z aktualną ceną pakietu. Dzięki porównywarce można w łatwy i szybki sposób wybrać odpowiednią dla siebie ofertę pakietu komórkowego, która spełniać będzie wszystkie wymagania i potrzeby.

Sprawdź aktualne pakiety na rynku!

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Free GSM
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0
Shopping cart